Spår högre klass, 16 september

Spår högre klass - Domare Sylvia Axell och Lotta Wiklander
PlacPrisTotalLydnadSpecialHuvudEkipageRasKlubb
1 Godk 470.50 184.50 286.00 241.00 Jaana Persson & Anjolis Dynamite(SE56943/2010) Tysk schäfer Solna-Sundbyberg BK
2 Godk 445.50 177.25 268.25 232.25 Mia Arell & X´tas Unni(S42589/2007) Tysk schäfer Solna-Sundbyberg BK
3 Godk 436.50 134.50 302.00 260.00 Ann Högström & Lappfjällens Jazco(S42781/2008) Tysk schäfer Danderyd-Täby BK
4 Godk 368.75 93.50 275.25 228.75 Britt Abrahmsén & Black Selection At Your Side(S41601/2004) Flatcoated retriever Botkyrka BK

 

 

Spår elitklass, 15 september

 Domare Ragnar Moberg och Pia Brygård
PlacPrisTotalLydnadSpecialHuvudEkipageRasKlubb
1 Cert 554.50 241.50 313.00 265.00 Lindha Wiström & Smibackens Adelphi´s Breath(S49450/2007) Tysk schäfer Mälarö BK
2 Godk 512.25 236.75 275.50 235.00 Carina Zetterlund & Wilse´s Hessa(S41759/2008) Tysk schäfer Danderyd-Täby BK
3 Godk 505.75 218.25 287.50 250.00 Nini Källhager & Birkelands Fokker(S37141/2007) Tysk schäfer Solna-Sundbyberg BK
4 Godk 490.50 202.00 288.50 245.00 Jonathan Berglund & Barvatorp´s Ice(S58697/2005) Tysk schäfer Haninge BK
5 Godk 454.50 208.50 246.00 201.00 Lisa-Marie Karlsson & Fandangos Alice(S39300/2009) Rottweiler Gävle BHK

 

Lydnadsklass 1, 11:e April

Tävlingsledare: 
Domare: Mats Johansson
21 genomförda starter. 2 strukna.

 PlaceringKlubb HundnamnFörarnamnPoäng    
 
  1 Haninge BK   Skybar Friendship Jenny Eriksson 182.00        
  2 Lidingö BK   Vickulas Smila Karin Pontén 178.50        
  3 Nacka BK   Moonlake´s Bollinger Catharina Sandin 165.00        
  4 Märsta-Sigtuna BK   Glimmer Eva Mittler 164.50        
  5 Bro-Håbo BK   Karriärs Hungry Heart Elin Bjurström 163.50        
  6 Haninge BK   MGs Gimli Irene westerholm 163.00        
  7 Väsby BK   Swinging Tails Arts And Craft Elisabet Nordqvist 162.50        
  8 Järfälla BK   Sjölundas Oboy Pernilla Molin 161.50        
  9 Väsby BK   Aussieringens True Baileys Maria Sjöberg 161.00        
  9 Nacka BK   Fjäderfinnarens Aqua Andrea Brännström 161.00        
  11 So-Su BK   Chefka´s Burning Love Ann Revuelta 154.00        
  12 So-Su BK   Queenlands Xi Annette Wikström 150.00        
  13 Österåkers BK   Rissies Trissie Kerstin Müllern 145.00        
  14 Mälarö BK   Söklustens Daffodil Exception Kristina Svensson 143.50        
  15 Bro-Håbo BK   Asketotts Gibb Nina Gernelin 140.00        
  16 Bro-Håbo BK   Lintrollets Blixtra Tina Wagnås 133.50        
  17 Järfälla BK   Lindvattnet´s Helidoro Steven Antoniou 121.00        
  18 Bro-Håbo BK   Burnfoot Bahama Mama Emelie Lundberg 119.00        
  19 Sv. Rottweilerklubben   Devåras Bolero Lena Jonsson 98.50        
  20 Väsby BK   Oak Spring´s Jazz Gunilla Maxén 86.00        

 

 

Lydnadsklass 2, 11:e April

Tävlingsledare: 
Domare: Staffan Nordin
8 genomförda starter. 4 strukna.

 PlaceringKlubb HundnamnFörarnamnPoäng    
 
  1 So-Su BK   Smart Wood Hills Zarina Emelie Dahlgren 144.50        
  2 Nacka BK   A-te-ell´s Monsieur Zion Cecilia Karlström 139.00        
  3 Järfälla BK   Snickarbo´s Jorrie Ulf Lindholm 135.50        
  3 Märsta-Sigtuna BK   Kogaråsen´s Trolla Annelie Edqvist 135.50        
  5 Knivsta BK   Pipino´s Big White Kitten Annie Jurestam 135.00        
  6 Vallentuna BK   Blue Wingfire´s A Piece Of Cake Susanne Johnsson 120.00        
  7 Haninge BK   Keeponix Dear Soti Irene Westerholm 81.50        
  - Vällingby BK   Akinnaz Xcellent Mizar Susan Hanserkers Brutet